نام کاربری: گذرواژه‌:
انجمن فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور تبلیغات

تعرفه تبلیغات در IT98

دعا برای موفقیت در امتحان

برچسب‌های کلیدی این موضوع:
کاربران در حال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین ارسال کننده: armad4705
بازدیدها: 69103
امتیاز دهید

• 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجمن فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور

دعا برای موفقیت در امتحان

کاربر فعال
رشته: مهندسی فناوری اطلاعات
ترم: تموم شد :)
دانشگاه: pnu
اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس ها 156
سپاس شده 195 بار در 158 ارسال
ارسال: #31
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ عصر
(۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۶:۲۴ عصر)roshanak نوشته شده توسط:  مرورگرتو عوض کن
با اپرا برو
شما تونستی با اپرا باز کنی؟
من با چهار مرورگر اینترنت اکسپلورر-موزیلا فایرفاکس-گوگل چروم و اپرا هم نداشتم اما شما گفتی دانلود کردم اما بازم فقط عکس بالای صفحه باز میشه و هر کاری میکنم بقیه سایت بالا نمیاد
بچه ازتون خواهش میکنم التماستون میکنم برام دعا کنید
امضا kingmax
نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر فعال
رشته: ثبت نشده !
ترم: ثبت نشده !
دانشگاه: ثبت نشده !
اعتبار: 20
سپاس ها 99
سپاس شده 158 بار در 108 ارسال
ارسال: #32
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ عصر
واسه من با اپرا باز شد..
کاربر انجمن
رشته: نرم افزار
دانشگاه: پیام نور خرامه
اعتبار: 5
سپاس ها 5
سپاس شده 16 بار در 14 ارسال
ارسال: #33
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ عصر
یعنی شما اعتقاد دارین با دعا امتحان پاس می کنین ؟؟؟؟ البته ارامش خیلی مهمه واسه امتحان ولی نکته ی اصلی درس خواندن است و من فردا امتحان دارم و هنوز دارم میخونم و هنوز هیچی نفهمیدم ازش

درس مدار الکتریکی دارم و واقعا سخته و همه چی قاطی پاتی میشه

موفق باشید و شب همگی خوش
امضا filak62
بجای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می اوری شاخه ای از ان را همین امروز بیاور .

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر فعال
سپاس ها 156
ارسال: #34
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ عصر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ عصر، توسط kingmax.)
بچه ها ممنون ولی رفتم با بچه های مسجد صحبت کردم احتمالی که اینا را ببرن یکصدم درصد(0.01%) کمتره شایدم صفر فقط اعلام حضوره
آروم شدم ممنون از دعاتون
خوب فکر نکنید دعا کردن تموم شد از دوستان میخوام به شدت برای درس اقتصاد مهندسی برام دعا کنید

(۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ عصر)filak62 نوشته شده توسط:  یعنی شما اعتقاد دارین با دعا امتحان پاس می کنین ؟؟؟؟ البته ارامش خیلی مهمه واسه امتحان ولی نکته ی اصلی درس خواندن است و من فردا امتحان دارم و هنوز دارم میخونم و هنوز هیچی نفهمیدم ازش

درس مدار الکتریکی دارم و واقعا سخته و همه چی قاطی پاتی میشه

موفق باشید و شب همگی خوش
با دعای تنها نه
روایت های اول تایپیک را خوندی که ما داریم که در زمان پیامبر افرادی کار را کنار گذاشتن و فقط دعا میکردن که به شدت مورد نکوهش پیامبر قرار گرفتن ما اعتقاد داریم دعا باعث میشه درسی را که خوندیم بهتر یاد بگیریم باعث میشه خدا به دل طراح سوال بندازه از قسمت آسون سوال بده باعث میشه سر امتحان استرس نگیریم و حواسمون پرت نشه
البته اگه خدا دلش بخواد میتونه نخونده هم پاس کنه
مثالش پیامبر ما مکتب نرفته همه دانشمندان را توی مباحث علمی شکست میداد
امضا kingmax

کاربر فعال
ترم: فارغ التحصیل
اعتبار: 7
سپاس ها 13
سپاس شده 113 بار در 98 ارسال
ارسال: #35
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۰۹:۵۹ عصر
موافقم کینگ
موفق باشی فیلاک
  سپاس شده توسط     kingmax
کاربر انجمن
رشته: نرم افزار
دانشگاه: پیام نور خرامه
اعتبار: 5
سپاس ها 5
سپاس شده 16 بار در 14 ارسال
ارسال: #36
ایجاد شده در تاریخ: ۲۴-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ عصر
اخه سوال ها از حدود یه ماه پیش طرح می شوند و چندین نفر طراح سوال هستند و در اخر و سه روز اخر توسط یک نفر نمونه سوال ها میکس می شوند تا از تقلب جلوگیری شود و مشخص نشه طراح کی بوده و طراح یک نفر نیس و چند نفری طرح میشه
امضا filak62
بجای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می اوری شاخه ای از ان را همین امروز بیاور .

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
کاربر فعال
سپاس ها 156
ارسال: #37
ایجاد شده در تاریخ: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۰۷:۱۳ صبح
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۰۷:۳۷ صبح، توسط kingmax.)
(۲۴-۳-۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ عصر)filak62 نوشته شده توسط:  اخه سوال ها از حدود یه ماه پیش طرح می شوند و چندین نفر طراح سوال هستند و در اخر و سه روز اخر توسط یک نفر نمونه سوال ها میکس می شوند تا از تقلب جلوگیری شود و مشخص نشه طراح کی بوده و طراح یک نفر نیس و چند نفری طرح میشه
کی میگه همچینن چند تا از استادای ما ترم قبل طراح سوال بودن همه ی سوالهایی که دادن اومدن البته یه ماه قبل را قبول دارم
حالا اصلا طراح سوال را بیخیال ما را روی نقاطی که سوال میاد حساس میکنه
شما به دعا اعتقاد نداری یا به تونایی خدا و معجزه شک داری و یا امدادهای غیبی؟!

فیلاک جان میتونم بپرسم شما مسلمانی شیعه یه سنی و یا زرتشتی(فکر کنم اینو غلط نوشتم) هستی؟!

یکی از مهم ترین نکاتی که در آداب دعا ذکر می شود، داشتن اعتقاد و باور و امیدواری به اجابت و قبولی از جانب خداوند
می باشد كه دائما از جانب خداوند مورد تاكيد قرار مي گيرد:
پروردگارتان اين دعوت را كرد كه مرا بخوانيد تا شما را استجابت كنم (1).
نا اميدي از رحمت خداوند را صفت كافران مي داند. از نااميدي نهي مي كند:« از گشایش خدا نوميد مشويد، كه جز گروه كافران از گشايش خدا نوميد نمى‏شوند» (2).
اما به چند نكته دقت فرمائيد:
1.اعتقاد و باور و اميدواري به اجابت خداوند به معناي رها كردن تلاش و حركت در جهت رسيدن به خواسته خود نيست، بلكه خداوند متعال تلاش و كوشش انسان را ملاك اجابت قرار مي دهد:
« براى انسان بهره‏اى جز سعى و كوشش او نيست»(3) اما تلاش هم در قالب خواستن زباني از خداوند مي باشد كه دعاست و هم در قالب حركت و تلاش عملي .
2.تنها شرط خداوند متعال براي اجابت دعا، توجه به اين معناست كه با همه تلاش هائي كه انسان در راه رسيدن به مطلوب خود انجام مي دهد و با تمام اميدهائي كه براي رسيدن به خواسته خود از جانب ديگران دارد. اما قلبا معتقد است كه همه راه هائي كه وجود دارد، اسبابي است كه خداوند متعال فراهم نموده است . باور دارد كه در نهايت از هر راهي كه به مطلوب خود برسد، مسبب اصلي كه فراهم كننده راه ها بوده، خداوند متعال است. هنگام دعا از همه اميدهائي كه به ديگران دارد، خود را متوجه خداوند
مي كند. تنها از او توقع اجابت دارد. به همين خاطر تنها شرط اجابت دعا قطع اميد قلبي از ديگران و درخواست محض از خداوند
مي باشد؛خداوند به پيامبر(ص) مي فرمايد:« چون بندگان من از تو سراغ مرا مى‏گيرند، بدانند كه من نزديكم و دعوت دعاكنندگان را اجابت مى‏كنم، البته در صورتى كه مرا بخوانند» (4)
3.خداوند قطعا دعاي انساني را كه به او اميدوار است و اعتماد دارد، اجابت مي كند اما نبايد از اين نكته غافل شد كه معناي اجابت خداوند، توجه به بنده و درخواست او مي باشد، اما نتيجه اجابت دعا هميشه دادن خواسته انسان نيست ، زيرا خدا حكيم است و نسبت به بنده خود دلسوز ترين فرد است . هميشه مصلحت و عاقبت و سعادت او را در نظر دارد. اگر خواسته و درخواست فعلي او مانع رشد حقيقي نباشد ،به آدمی عطا مي كند . اگر صلاح او در تاخير در اعطا باشد، اجابت را به تاخير مي اندازد اما اگر به هر دليلي مصلحت او نباشد،در مقابل دعا خداوند، بدي و مانعي يا بلائي را از سر راه او بر مي دارد . اگر بلا و يا بدي و مانعي نبود ، دعا را در قالب پاداشي عظيم براي قيامت او ذخيره مي كند .هر سه اين موارد اجابت دعا محسوب مي شود . امام سجاد(ع) می­فرماید: «دعای مؤمن یکی از سه فایده را دارد: برای او ذخیره می­گردد یا در دنیا برآورده می­شود یا بلایی را که می­خواست به او برسد،‌از وی می­گرداند».(5)
4. جداي از اين كه دعاي انسان مستجاب مي شود يا نه، دعا و ارتباط برقرار كردن با خداوند اثر مطلوب تربيتي و آخرتي دارد . بر فرض هم كه هيچ اجابتي در پي نداشته باشد، باز دعا ارتباطي است با خدا و مفيد به حال انسان و مؤثر در سعادت او . (6)
5. جلوگيري از وسوسه هاي شيطان و راه پايدار كردن اميد به خدا در قلب خود :
انسان وقتي باور كرد خداوند متعال به همه امور عالم و برانجام هر كاري قادر است و در عين حال هم حكيم است و هم نسبت به بندگان خود مهربان است ، از حال آن ها خبر دارد و دعاي شان را مي شنود، باور مي كند كه اگر خواسته­های او برآورده نشد ، دلیلش بخل یا عدم اطلاع خداوند از احوال انسان نیست.چون در همه حال ناظر بر اعمال و رفتار انسان بوده و بر اساس حكمت خود و مصلحت بنده خود عمل مي كند،پس با چنين باوري هرگز تسليم وسوسه هاي شيطان نمي شود . از تاخير دعا و يا مستجاب نشدن آن خسته و نا اميد نمي شود. امیرمؤمنان(ع) می فرماید:
«دیر اجابت نمودن خدا، ‌تو را ناامید نکند که همانا بخشش،‌بسته به مقدار درخواست است . چه بسا در اجابت دعای تو تأخیر رخ دهد تا درخواست تو طولانی­تر گردد و بخشش او کامل­تر شود. چه بسا چیزی را خواسته­ای و تو را نداده و بهتر از آن را در دنیا یا آن دنیا داده و یا بهتر آن بوده که آن را از تو باز دارد. چه بسا چیزی را طلب نمودی که اگر به تو می‌داد،‌تباهی دین و دنیای خود را در آن می­دیدی».(7)
از این رو مؤمنان ثابت قدم هیچ گاه از تکرار دعا مأیوس نمی‏شوند، بلکه می‏گویند:
دست از طلب ندارم تا کام من برآید یا جان رسد به جانان یا جان ز تن درآید.
پی‌نوشت‌ها:
1.غافر (40) آيه 60.
2.يوسف (12) آيه 87.
3. نجم (53) آيه 39.
4.بقره(2) آيه 186.
5.الحسن بن شعبه البحراني، تحف العقول، ص 202، مؤسسه النشر الاسلامي، قم، 1404 ه.ق.
6.آيت الله مصباح یزدی، بر درگاه دوست، ص 56.مؤسسه امام خميني، 1382ش.
7.نهج البلاغه، ترجمه فیض الاسلام ، نامه 31. بي جا، بي تا.
امضا kingmax

کاربر فعال
رشته: ثبت نشده !
اعتبار: 20
سپاس ها 99
سپاس شده 158 بار در 108 ارسال
ارسال: #38
ایجاد شده در تاریخ: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ صبح
سلام.
دوستان برام دعا کن .... استاد 0/33 به نمره میانترم اضافه کنه یا حداقل 1 تست اشتباه باشه که نمرشو تاثیر مثبت کنن که نظریه زبان پاس شم..
لطفا لطفا لطفا...
کاربر فعال
ترم: فارغ التحصیل
اعتبار: 7
سپاس ها 13
سپاس شده 113 بار در 98 ارسال
ارسال: #39
ایجاد شده در تاریخ: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ عصر
نگران نباش اگه همه کم شده باشن میره رو نمودار و پاس میشی
کاربر انجمن
رشته: it
دانشگاه: pnuسنندج
اعتبار: 1
سپاس ها 38
سپاس شده 24 بار در 21 ارسال
ارسال: #40
ایجاد شده در تاریخ: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ عصر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵-۳-۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ عصر، توسط شادی ای تی.)
خدا رو به بزرگیش و یکتا بودنش قسم میدیم،که ویدا رو کمک کنه....آمین
امضا شادی ای تی
"هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد"

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

شبکه‌های اجتماعی درباره ما لینک‌های مهم ابزار
انجمن فناوري اطلاعات دانشگاه پيام‌نور در سال 1389 با هدف رشد و ارتقاي علمي دانشجويان آغاز بکار کرد. در IT98 شما قادرید از کاملترین و بروزترین آرشیو نمونه‌سوالات، جزوات، حل تمرینات، گزارش آزمایشگاه، گزارش کارآموزی، پروژه، مقالات و پایان‌نامه استفاده کنید. IT98.ir با عنوان بزرگترین انجمن دانشجویی رشته کامپیوتر دانشگاه پیام‌نور شناخته میشود.
Copyright (c) 2010-2018 it98.iR, all rights reserved
Template designed by : Mehdi Dastkhosh , Powered by MyBB
صفحه اصلی جستجو بازیهای آنلاین لیست اعضا